השימוש במסננים בתעשייה

השימוש במסננים בתעשייה

סוגים שונים של מסננים

עד לפני מספר שנים העולם כולו היה ל"חצר אחורית" בעבור מפעלי תעשייה רבים. הנורמה החברתית והחקיקה הפעילה לא ראתה בזיהום האוויר ומקורות השתיה שביצעו מפעלים רבים כל פסול. המפעלים הורשו לזהם כאוות נפשם מבלי שאיש נדרש לתת את הדין.

כיום, בעקבות שורה של חוקים סביבתיים נוקשים אשר מטילים קנסות כבדים ואף אחריות פלילית על מפעלים מזהמים, רובם ככולם חדלו מזיהום הסביבה, או לפחות אל ברמות שעשו זאת בעבר, כאשר מנהלי המפעלים המזהמים נדרשים לתת את הדין בכל פעם שרמות הזיהום חורגות מהתקן המותר על פי חוק.
כאשר נקבעו החוקים הסביבתיים הבין המחוקק שלצד הרצון לשמור על העולם,

חשוב מאוד לשמור גם על האינטרסים של המפעלים, שהרי אם החוקים היו בבחינת "גזרה שהציבור אינו יכול לעמוד בה" עשרות אלפי עובדים היו מאבדים את מקור פרנסתם והמדינה הייתה מאבדת מקור הכנסה חשוב.

האיזון בין צרכי התעשייה לבין צרכי הסביבה מושג לרוב באמצעות מסננים מסוגים שונים, מכשירים מתוחכמים שתכליתם היא להזרים את תוצרי הלואי של התעשייה לאוויר העולם, תוך שמירה על איכות הסביבה.
כיצד ניתן לעשות זאת? על כך, בכתבה הבאה:

 

התקנת מסננים בארבות

הימים בהם מפעלים פלטו גזי חממה וחומרים מסוכנים לאטמוספירה חלפו, וטוב שכך... נכון, בתהליך היצור עדיין נפלט עשן אולם בדרכו לאטמוספירה העשן עובר דרך מערכות סינון מתקדמות. הוא נשאב באמצעות מנדפים עוצמתיים אל תוך הארובות, שם הוא עובר דרך מסנני פחם פעיל ונפלט באמצעות מפוחים אל האוויר החיצוני.

למתבונן מבחוץ, נראה שהמפעל עדיין פולט עשן, אולם העשן אינו מכיל גזי חממה וחומרים רעילים, כך זיהום האוויר מצטמצם בצורה משמעותית.
טיפול בשפכים לפני הזרמתם למערכת הביוב המקומית

שפכים שמקורם בתעשייה עשויים להכיל חומרים מסוכנים שהמכונים העירוניים לטיהור מי ביוב לא תמיד יודעים כיצד לנצל. הביוב הביתי מבוסס רובו ככולו על רכיבים אורגניים. נכון, הריח הוא לא מי יודע מה, אבל לפחות לא תמצאו שם מתכות רעילות כמו כספית או עופרת, רעלים מסוכנים, שאריות של חומרים כימים ועוד חומרים שהשפעתם על הסביבה ועל מי התהום עשוייה להיות הרסנית. 

טיהור שפכים לפני הזרמתם למערכת הביוב עשוי למנוע אסון אקולוגי גדול ולשפר באופן משמעותי את איכות המים השפירים המועברים לחקלאות וכך, בעקיפין, למי השתייה שלנו.

מטריקס - טיהור מים