כיצד פועל מסנן אבנית

כיצד פועל מסנן אבנית

המים בישראל מוגדרים כמים קשים ולכן תמיד חשוב לוודא כי במערכות טיהור מים שלכם יש מסנן אבנית. מסנן זה ימנע את כל התופעות השליליות של האבנית, ביניהן הידבקות האבנית לגופי החימום של מכשירים חשמליים והריסתם וכן הצטברות אבנית על צינורות המים שלנו ושתיית מים מלאי אבנית.

 

מה זה אומר אבנית?

אבנית היא אותה שכבה בצבע לבן ואפור המופיעה במים מומסים. כל אחד מאיתנו עד לעובדה כי בקומקום החשמלי שלו מצטברת שכבה של אבנית וכי המים שהיו פעם שקופים הופכים למים עם חתיכות אבנית לבנות אשר מותירה את הרושם כי מדובר בסיד כאשר אנו מוזגים מי שתייה חמים לכוס השתייה שלנו. האבנית נוצרת כאשר היונים אשר במי השתייה שלנו ממוסים. מים אלו נקראים 'מים קשים' ואלו המים אשר מאפיינים את מי השתייה במדינתנו.

מים בהם אבנית תמיד יכילו סידן, מימן פחמתי וכן מגנזיום.  תפקידו של מסנן אבנית הוא לסנן חלק ניכר מהאבנית אשר נוצרת במים שלנו ובכך לאפשר לנו לשטוף את הכלים בלי לגלות כי הם התייבשו כאשר כתמים ונקודות לבנות עליהם, כי דוד השמש שלנו וכן הקומקום החשמלי שלנו לא ניזוקו בעקבות הצטברות של אבנית, כי שיער ראשנו אינו נוקשה וזאת משום האבנית שבמים וכי אין אנו שותים מים מלאי אבנית אשר יכולה להזיק בטווח הארוך לבריאותינו.

 

מסנני אבנית- סוגים שונים

ישנם סוגים שונים של מסנני אבנית, כאשר המטרה העיקרית שלהן זה. כאן מדובר על מסנן אשר מכיל אבנים מיוחדות הנקראות סיליפוס. כאן מדובר על אבנים מיוחדות שהבסיס שלהם הוא חומר הזרחן. אבנים אלו ימנעו מהאבנית שבמים לשקוע בתוך המים שלנו ולהצטבר. יש לקחת בחשבון כי ישנן מסננים מאיכויות שונות וכאן ההמלצה היא תמיד לבחור בטוב ביותר אשר יבטיח לכם את התוצאה הטובה ביותר. האפשרויות שלכם הן:

  • ברז הראשי של הבית- כאן יש אפשרות להצמיד את מסנן האבנית אל הברז המרכזי המזרים מים לכל החלקים בדירתנו ובצורה כזאת נוכל להבטיח לעצמנו כי כל המים בביתנו (מכונת כביסה, מי שתייה) יהיו רכים עם אחוזים מופחתים של אבנית.
  • דוד שמש- כאן מדובר על מסנן אבנית המותאם ספציפית לדוד השמש בביתנו. ההחלטה להתקין אותו ישמור על כך שלא תצטבר אבנית בצינורות המשמשים את מעבר המים החמים המיועדים לרחיצה.
  • מכונת כביסה- יש הבדל משמעותי בדרגת הרכות של הבגדים אותם נכבס לאחר שהתקנו מסנן אבנית לבין אלו שנכבס ללא מסנן זה.

 

כאמור, יש אפשרות לבחור במסנן אבנית ראשי אשר יותקן בברז הראשי או במסננים ייעודיים אשר יותקנו במכשירים חשמליים שונים. חשוב לוודא כי המסנן אותו אתם בוחרים עומד בתווי התקן של מכון התקנים הישראלי.

 

מטריקס - טיהור מים