מסננים

מסננים

איזה מסנני מים יש בשוק

האיכות של מי השתייה בישראל בעייתית. סיבה זו מובילה רבים לרכישת מסננים שונים המטהרים את מי השתייה מפסולת, זיהומים, חיידקים, ריחות רעים, טעם לוואי וכימיקלים שונים. פעולת הטיהור מאפשרת  שתיית מים נקיים וטעימים.

 

בחירת המסנן הנכון לכם

בחירתו של המסנן המתאים לכם צריכה להיות בהתאם לצרכים שלכם. חשוב שתגדירו למוכר או לאיש המקצוע מטעם החברה מדוע אתם מעוניינים להתקין מסנן ומהם הזיהומים מהם אתם מעוניינים להימנע במי השתייה שלכם. אם עד היום סברתם כי מסנן אחד יוכל לסנן את כל החיידקים, החומרים והחלקיקים אשר במים, הרי שאתם טועים. כל מסנן והפונקציה שלו. בנוסף, חשוב שתיקחו בחשבון את הדברים הבאים:

  • תקציב- טווח המחירים של המסננים הוא רחב. ישנם מסננים פשוטים וישנם מסננים משוכללים ומתקדמים יותר. החליטו מהו הסכום הכספי אותו אתם מעוניינים להקציב לקנייה זו ובקשו מהמוכר להתאים לכם מסנן על פי המטרה והתקציב שלכם.
  • יצרן מוכר- מומלץ לרכוש מסננים של חברות מוכרות המספקות אחריות על המוצר במקרה בו מתעוררת בעיה כלשהי בו בעת ההתקנה או השימוש.
  • תחזוקה- בררו מהי העלות המשוערת של תחזוקת המסנן אשר רכשתם וכל כמה זמן אתם נדרשים להחליפו במסנן חדש.היכן מתקינים את המסנן

קיימת אפשרות של התקנת מסננים בצמוד לצינור המים הראשי של הבית או להצמיד את המסנן לברז מי השתייה בביתכם. בנוסף, קיימים סוגים שונים של מסננים כאשר כל אחד מהם אחראי על ביצוע פעולה שונה ולכן חשוב מאוד להתייעץ עם מומחה למערכות טיהור מים ומסננים אשר ימליץ לכם אודות המסנן או המסננים המתאימים לצרכים שלכם והיכן עדיף למקם אותם.

  • מסנן חיצוני- הכוונה היא אל אותו מסנן אשר מוצמד לצנרת הכניסה של הבית. תפקידו של מסנן זה הוא לסנן ולטהר את כל המים אשר נכנסים לביתכם. היתרון של מסננים אלו הוא בכך שהם מצליחים למנוע חדירה של אבנית וחלודה, דבר אשר מבטיח שמירה על מכשירים מסוימים בבית מפני מצב של חלודה ואבנית כתוצאה מהמים הקשים.
  • מסנן פנימי- יורכב רק בנקודה מסוימת וישפיע רק על המים העוברים באותו צינור אליו הוצמד המסנן.

 

תחזוקה נכונה

תחזוקה יסודית של מסננים צריכה להתבצע פעם בשנה. תדירות התחזוקה נקבעת בהתאם לסוג המסנן ותפקודו. יש לזכור כי אינכם מומחים בתחום המסננים ועל כן יש להתייעץ עם מומחה בתחום במקרים בהם אתם נתקלים בבעיה במסנן. ההמלצה היא לא להתחיל לנסות ולתקן את הבעיה, שכן אתם יכולים לגרום נזק בלתי הפיך לאותו מסנן.

מסננים- כי לכולנו מגיע לשתות מים נקיים

 

מטריקס - טיהור מים