משאבות מים

משאבות מים

משאבות מים משמשות לצרכים שונים ומגוונים. הן נדרשות לשימוש במגוון יישומים כחלק ממערכות לאספקה שוטפת של מים בכלל ומים מסוננים בפרט. משאבות עשויות להידרש לבניינים, לחדרי משאבות, לבריכות שחייה ועוד. משאבות אלה משמשות בתעשייה, בבנייה, בחקלאות ובשימושים פרטיים שונים. על מנת להפיק מכל משאבה את מלוא הפוטנציאל הגלום בה נדרשת התאמה מדויקת לצרכים ולייעוד. מיצוי הפוטנציאל מחייב התקנה מקצועית שלה (אנכית או אופקית).


קיימות משאבות שתפקידן להגביר את לחץ המים. משאבות כאלה חיוניות בבניינים רבי קומות, אשר קיים בהם הכרח להעלות את המים עד לקומות הגבוהות. ניתן להבחין בארבעה סוגי משאבות עיקריות: להגברת לחץ מים, משאבות טבולות, משאבות ניקוז ומשאבות ביוב.


המשאבות חיוניות – עיניכם הקוראות עדות- למגוון שימושים, לרבות סחרור מים חמים, סילוק מי נגר (בבניינים שיש בהם מקלטים או מרתפים המשאבות משמשות לסילוק מי הקולחין הנאגרים בהם ואי הוצאתם עלולה לגרום נזקים מצטברים).


בתעשייה משמשות המשאבות לצינון המיכון שפועל בטמפרטורה גבוהה ולאספקת מים בלחץ גבוה. בחקלאות המשאבות משמשות להשקיה. שימוש חשוב נוסף באמצעות משאבות מים הוא למערכות מיזוג אוויר, למעבדות, למכונים רפואיים, לקניונים, לבתי מלון ולמבנים ציבוריים גדולים. לא ניתן לתאר פעילות של מסעדות, אולמות אירועים, קווי שטיפה במפעלים העברת מים אפורים כדי ליצור נקודות לחץ לשטיפת מטוסים, רכבות, מכוניות ועוד.


תקינותן של משאבות המים היא תנאי הכרחי לפעילות תקינה של כל המערכת ולכן תחזוקתה מחייבת ידע ומקצועיות ובעיקר- ערנות מתמדת ומתן מענה מהיר בכל תקלה העלולה להתגלע במשאבות המים.


ניתן להבחין במשאבות מים גם על פי סוגי ההנעה שלהן: חיבור לחשמל, ניידות עם כבל חשמלי ומשאבות מים מנוע בנזין/דיזל. (ייעודן של משאבות בנזין/דיזל  הוא בעיקר לשאיבת מים שמציפים מתחמים שונים, לרבות מי ביוב, שמנים וכימיקלים שונים).


על מנת לבחור את המשאבה הדרושה לכם חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע. התאמה מדויקת של המשאבה לייעודה משמעותה הוא חיסכון משמעותי באנרגיה וצמצום משמעותי בסיכוי לתקלות.


כאשר המשאבה ממלאת את ייעודה יש בכך תרומה לשמירה על ניקיון המים, אשר הגורם המרכזי לה הוא שימוש במערכת לסינון המים ולטיהורם. גם בנושא זה חשוב לבחור את המערכת המתאימה על מנת לוודא כי המים שאתם צורכים בקביעות יהיו נקיים מכימיקלים שונים. ייתכנו מקרים בהם יש צורך בסיוע איש מקצוע לצורך תיקון משאבת מים טבולה.


כמו המשאבות- גם תחום מערכות לטיהור המים הוא עולם ומלואו. קהל היעד למוצרכים חיוניים אלה הוא כל הציבור וכל המגזרים. כאשר מדובר במערכת לטיהור מים ביתית יש חשיבות להתאמה אישית מיטבית.


בשל החשיבות שלא ניתן להפריז בתיאורה של העברה רציפה וחלקה של מים לכל מקום שאליו הם אמורים להגיע נדרשת התקנתן של המערכות הטובות והאיכותיות ביותר, העומדות בתנאי תקן האיכות והבטיחות המחמיר. לפני שאתם מבצעים רכישה- מומלץ להתייעץ עם המומחים, לקבל מידע ולבצע קנייה מושכלת.

מטריקס - טיהור מים