מתקני מים

מתקני מים

סוגים שונים של מתקני מים

המטרה של מתקני מים הם לספק לנו מים איכותיים ונקיים, דהיינו מים ללא חלקיקי פסולת, מתכות רעילות ושאר חומרים אשר יכולים להסב נזק לבריאותנו ובריאות ילדנו. מתקני המים המוכרים ביותר כיום ואשר משרתים את רוב הצרכנים אשר מעוניינים במים מטוהרים הם: מיני בר וברים שונים של מים.
מאמר זה יספק לכם מידע מקיף אודות מתקני המים השונים ויתרונותיהם.

 

העבר לעומת ההווה

בעבר, אנשים הורגלו לשתות מי ברז אשר לא עברו תהליך סינון או טיהור ביתי. הסיבה לכך היא שהם לא היו מודעים כפי שאנו היום לפסולת וללכלוך אשר נכנסים למי השתייה, דבר אשר יכול להסב נזק בריאותי. בנוסף,  המדינה הצעירה עדיין לא הייתה מפותחת דיה וכמות המפעלים בה היה מצומצם.

כיום, כמעט כל אחד מאיתנו קורא ושומע ידיעות תקשורתיות המעדכנות את אזרחי ישראל בדבר השפכים אשר זורמים לים, זיהומים שונים ועוד. המסקנה של כל אלו ברורה: איכות המים בישראל אינה איכות גבוהה ופעמים אף מסוכנת. הפתרון לכך הוא קנייה של מתקני מים שונים ומים מינרלים.

 

סוגים שונים של מתקנים

נכון להיום צרכנים רבים משתמשים בשני סוגים עיקריים של מתקני מים המבטיחים להם מים נקיים ובטוחים:

  • מים מינרלים- מעמדים שונים שעליהם מונח כד של מים מינרלים, המוחלף בכד אחר כל אימת שהראשון נגמר.
  • החסרונות של אלו באים לידי ביטוי בכך שאנחנו מסתמכים על העובדה כי המים בכדים אכן נקיים ומאותם מעיינות אשר הובטחו לנו בארץ ובחו"ל, הכדים מכילים כמות מים קטנה יותר בהשוואה אל מיני ברים, הזמינות של הכדים תלויה בכך שאנו זוכרים לקנות או להזמין אותם מהחברה בזמן והעלות שלהם לרוב גבוהה יותר מאשר מתקני מים שונים.
  • מתקני מים- כאן מדובר על מתקני מיני ברים של חברות שונות אשר מתחברים לצינור המים בביתנו.המים במתקנים אלו זמינים כל הזמן שכן מקורם הוא בצינור המים בביתנו, והמים עוברים תהליך סינון (לרוב, בשיטת האוסמוזה ההפוכה) במכשיר כך שאנו יכולים להיות בטוחים שהמים אכן נקיים.

 

היתרונות של מתקני המים

  • איכות- המתקנים יספקו לכם מים נקיים.
  • זמינות וחסכון- המים זמינים כל הזמן וכיוון שמתקני המים אינם משתמשים בכמות גדול של חשמל, העלות של רכישה, שימוש ותחזוקה במתקנים אלו כדאית.
  • אפשרויות ונוחות- ניתן לרכוש מתקן מים דיגיטלי או אנלוגי וכן קיימות פונקציות רבות במתקנים אלו, כמו למשל מים רותחים ומים קרים, אשר מאפשרות מגוון אפשרויות.
  • מותאם גם לילדים- קיים מנגנון בטחון ברוב מתקני השתייה כך שהמתקן בטוח גם לקהל יעד של ילדים. בנוסף, מבחינה פסיכולוגית הילדים אוהבים צעצועים ומכשירים חדשים ולכן קיים סיכוי גדול כי הילד ישתה כמות מים גדולה יותר מהרגיל.
  • עיצובים- ניתן לבחור מיני ברים , בצבעים ובסגנונות שונים המותאים לכל מטבח.

 

מטריקס - טיהור מים